40-lecie szkoły podstawowej
20 listopada 2009
Boże Narodzenie 2009
23 grudnia 2009

Muzeum, galeria sztuki, pole golfowe, funkcja SPA i hotel – to wstępne pomysły na zagospodarowanie pałacu w Krowiarkach. Właściciele prowadzą remont zabytku, a jednocześnie szukają sposobu na promocję tego miejsca. Jak sądzisz, co może przyciągnąć tu turystów?

O sposobach na zagospodarowanie pałacu mówiono dziś w Raciborzu. Przyjechali reprezentanci właścicieli i pytali o to historyków, miejskiego konserwatora zabytków, specjalistów od pozyskania środków unijnych, pracowników samorządowych. To była burza mózgów, ale na ostateczne decyzje jeszcze czas. Pałac znajduje się obecnie w remoncie, podobnie jak sąsiadujące z nim mauzoleum, które stanie się galerią sztuki. Podobną funkcję muzealno-wystawienniczą ma spełniać parter budowli. Trwa renowacja przypałacowego parku, finansowana z środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Więcej o pracach przeczytasz KLIKNIJ

Odnowienie zespołu parkowo-pałacowego to jedno, a ustalenie funkcji, jaką ma spełniać to drugie. Muzeum, galeria, pole golfowe, hotel, SPA to wstępne założenia, którym brakuje pomysłu na ożywienie Krowiarek, sprawienie, że miejsce to będzie ściągać turystów. Właściciele zastanawiają się, jakie zabytki tu pokazywać, prace jakich mistrzów prezentować, jakie organizować imprezy plenerowe, by miały wzięcie wśród nie tylko mieszkańców Raciborszczyzny, ale szerzej, w całej Polsce.

Portal naszraciborz.pl poproszono, by w komentarzach do tekstu internauci podzielili się swoimi pomysłami.

Źródło: naszracibórz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

seven − five =