Nowa odsłona portalu!
25 grudnia 2013
Dalsza rozbudowa zielonego centrum z funduszu sołeckiego
9 stycznia 2014

Informacja o odejściu na zasłużoną emeryturę, po wielu latach pracy, lekarza internisty Pana Mariana Kolegi z początkiem przyszłego roku, zaniepokoiła mieszkańców sołectwa Krowiarki, jak i innych sołectw korzystających z porad lekarskich w Ośrodku Zdrowia w  Krowiarkach. Mieszkańców obiegła również pogłoska o całkowitym zamknięciu Ośrodka.

W celu wyjaśnienia tych różnych informacji zorganizowano spotkanie z mieszkańcami Krowiarek w celu przedstawienia zasad funkcjonowania Ośrodka po odejściu doktora Kolegi.

Pespektywę funkcjonowania, jak i uwarunkowania finansowania działalności usług medycznych przedstawiła pani Jadwiga Stojer – prezes spółki „Zdrowie” sp. z o.o., zapewniając mieszkańców, że nikt nie będzie pozbawiony opieki medycznej, a Ośrodek dalej będzie funkcjonował. Na miejscu pozostaje pani doktor Kolegowa wraz z pielęgniarką, a doktor Stojer zadeklarowała pomoc w leczeniu dorosłych i możliwość konsultacji lekarskich w Krowiarkach. Dla osób obłożnie cho rych będzie możliwy przyjazd w ramach wizyt domowych.

Otworem również stoi dla wszystkich mieszkańców Ośrodek Zdrowia w Pietrowicach Wielkich czynny codziennie od 8.00 do 18.00. Ustalono również z mieszkańcami, że w przypadku konieczności w przyszłości zmiany zasad funkcjonowania
Ośrodka Zdrowia, odbędzie się spotkanie z mieszkańcami w celu konsultacji tych zmian.

Adam Wajda
Sekretarz Gminy Pietrowice Wielkie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × four =